Strona przedstawiająca życie parafii Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie. Można tu znaleźć zdjęcia z wydarzeń, ogłoszenia parafialne, intencje mszalne oraz wiele innych ciekawych rzeczy o parafii i kościele.
Ekstremalny Różaniec

Ekstremalny Różaniec

W dniu 4 października, po raz trzeci w naszej parafii odbył się Ekstremalny Różaniec. Na jego rozpoczęcie odprawiono Mszę św., której przewodniczył ks. Tomasz Dytfeld, a koncelebrowali ją: ks. kan. Rafał Mielcarek – dziekan dekanatu pleszewskiego, ks. dr Adam Zmuda – wicedziekan, ks. Marcin Jurga – kapelan pleszewskiego szpitala, ks. kan. Krzysztof Guziałek – proboszcz parafii św. Floriana, ks. Wojciech Erenc – proboszcz parafii p.w. św. Barbary w Karminie, były wikariusz i administrator naszej parafii i zarazem jeden z pomysłodawców wydarzenia, ks. dr Marek Zbaracki – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wieczynie i także były wikariusz naszej parafii, oraz ks. kan. Henryk Lemke – proboszcz naszej parafii. Na zakończenie Mszy św. ks. Tomasz udzielił błogosławieństwa prymicyjnego – pobłogosławił księży, siostrę zakonną i pozostałych wiernych. Poświęcił także dziesiątki różańca w formie opaski na nadgarstek, które były rozdawane uczestnikom Ekstremalnego Różańca. Po Mszy pątnicy wyruszyli w trasę liczącą 20 km, która kończyła się w kaplicy Miłosierdzia Bożego p.w. Świętej Faustyny w Tarcach, gdzie znajdują się jej relikwie. Podczas tej nocnej wyprawy, przy temperaturze około 8 stopni Celsjusza, w wietrze i z padającym co jakiś czas deszczem, każdy mógł zmierzyć się z wszystkimi dwudziestoma tajemnicami Różańca Św. rozważanymi w wyznaczonych miejscach. Choć trasa miała swój koniec w Tarcach, ci co chcieli mogli wracać do Pleszewa na nogach tą samą drogą, w milczeniu, we własnej medytacji.
Według szacunków organizatorów, w Ekstremalnym Różańcu udział wzięło około 130 osób.

Autor zdjęć: Bartłomiej Rodak

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: