Strona przedstawiająca życie parafii Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie. Można tu znaleźć zdjęcia z wydarzeń, ogłoszenia parafialne, intencje mszalne oraz wiele innych ciekawych rzeczy o parafii i kościele.
Parafia Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna, rok B
9 maja 2021 roku

1. Trwa piękny miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach majowych z różańcem o godz. 17.30. Wspólna modlitwa w kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, zgodnie z życzeniem Papież Franciszka, będzie zanoszona w intencji ustania pandemii.

2. W dzisiejszym numerze Opiekuna, artykuł o wprowadzeniu do naszej świątyni relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej – patronki służby zdrowia.

3. W dzisiejszą niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona na zapłacenie rachunków za nowe okna i nowe ogrzewanie w zakrystii kościoła.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek przypada 104. rocznica fatimska. Od 13 maja 1917 roku troje pastuszków w Fatimie przeżywało wielokrotnie objawienia maryjne. Matka Boża wielokrotnie wzywała do pokuty i prosiła o częste odmawianie modlitwy różańcowej. W tym czasie, gdy tak często atakowana jest nasza wiara i profanowane są jej święte symbole, prośmy Matkę Bożą w naszych osobistych modlitwach, o opamiętanie i nawrócenie dla wszystkich naszych nieprzyjaciół. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00

7. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

8. W przyszłą niedziele będziemy przezywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o utrzymanie kościoła w tym niezwykle trudnym czasie. Szczególnie paniom, które ufundowały do naszego kościoła nowe automatyczne kropielnice na wodę święconą. Można z nich korzystać bezdotykowo.

Solenizantom, Jubilatom nadchodzącego tygodnia, Gościom, Przyjaciołom naszej Parafii i Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia.