Strona przedstawiająca życie parafii Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie. Można tu znaleźć zdjęcia z wydarzeń, ogłoszenia parafialne, intencje mszalne oraz wiele innych ciekawych rzeczy o parafii i kościele.
Parafia Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie

Ogłoszenia duszpasterskie

W przypadku wykrycia błędu, prosimy o powiadomienie nas zaznaczając wybrany fragment i wciskając Ctrl+Enter, oraz napisanie jak powinna brzmieć poprawna wersja. Nie trzeba posiadać adresu e-mail.

II Niedziela Wielkiego Postu 25 lutego 2024 roku

Biuro Parafialne jest czynne tylko po wieczornej Mszy św. od poniedziałku do piątku.

W najbliższym czasie:

 • Niedziela 25.02:
  – Młodzież z liceum im. Staszica w Pleszewie będzie rozprowadzać cegiełki w cenie 10 zł. Dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na budowę studni w Czadzie (Afryka)
  – Gorzkie Żale o godz. 16.00, a po nich dodatkowa Msza św.
 • Piątek 01.03:
  – Pierwszy Piątek Miesiąca – o 17.00 Spowiedź św., po Mszy św. Nabożeństwo
  – Droga Krzyżowa o 17.30
 • Sobota 02.03 – Pierwsza Sobota Miesiąca – Nabożeństwo po porannej Mszy. Chorych nawiedzimy od godz. 8.00
 • Niedziela 03.03 – Gorzkie Żale o godz. 16.00, a po nich dodatkowa Msza św.

Pozostałe:

 • Zapraszamy chętnych do wspólnego przeżycia rekolekcji przygotowujących do Maryjnej Konsekracji wg wskazań św. Ludwika de Montfort. Rozpoczniemy je 6 marca po wieczornej Mszy św. Osoby chcące włączyć się w tę inicjatywę prosimy o zgłoszenie do ks. Krzysztofa.
 • Apostolat Margaretka zaprasza na Mszę św. w intencji kapłanów w czwartek 29 lutego o godz. 18.00 do kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej w Pleszewie. W ramach Apostolatu organizowany jest również wyjazd na ogólnopolską pielgrzymkę od Kalisza w sobotę 2 marca. Szczegóły w gablocie i pod numerem telefonu: 602 886 678
 • W Wielkim Poście wypełniamy uczynki miłosierdzia: post, modlitwę i jałmużnę. Jałmużnę na pomoc dla potrzebujących można składać do puszek umieszczonych za ławkami – ofiara dla biednych. Caritas parafialne przygotuje paczki świąteczne dla potrzebujących naszej parafii. Za wszelkie ofiary Bóg Zapłać.
 • Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy została wyłożona Księga Trzeźwości – zachęcamy do abstynencji i wpisania się.
 • zapraszamy do korzystania z zasobów Biblioteki Parafialnej – otwarta jest w niedziele od 10:15 (zaraz po Mszy św.) do 12:00. Szczegóły tutaj
 • zapraszamy do udziału w VIII Pielgrzymce Sołtysów do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się 16 marca – Msza św. o godz. 12.00
 • ks. Damian organizuje pielgrzymkę na Sycylię Szczegóły u organizatora lub tutaj

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszej parafii.

Solenizantom, Jubilatom nadchodzącego tygodnia, Gościom, Przyjaciołom naszej Parafii i Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia.

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: