Strona przedstawiająca życie parafii Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie. Można tu znaleźć zdjęcia z wydarzeń, ogłoszenia parafialne, intencje mszalne oraz wiele innych ciekawych rzeczy o parafii i kościele.
Parafia Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie

Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela Zwykła, rok B
25 lipca 2021 roku

1. Słowo Boże mówi nam dziś o rozmnożeniu chleba jako zapowiedź ustanowienia Eucharystii. Chciejmy rozwijać naszą pobożność eucharystyczną i wiarę w Jezusa Chrystusa realnie obecnego we Mszy Świętej pod postaciami Chleba i Wina.

2. W czasie wakacji biuro parafialne jest czynne od poniedziałku do piątku pół godziny po wieczornej Mszy Św.

3. Dziś po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców oraz pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa.

4. Ponawiamy zaproszenie do udziału w festiwalu „Spotkanie z Naszym Ojcem”. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej Fundacji Abba Pater.

5. Za tydzień 1 sierpnia – kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie oraz o tych, którzy ponieśli śmierć w jej obronie.

6. Modlitwa różańcowa codziennie w naszym kościele o 17:30.

7. W środę po wieczornej Mszy Świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W ubiegły czwartek, delegacja z naszej parafii udała się na cmentarz do Dębna, aby modlić się, złożyć kwiaty oraz zapalić znicze na grobie byłego proboszcza – ks. kan. Krzysztofa Grobelnego z racji jego imienin. Dziękujemy za pamięć modlitewną.

9. Dziękujemy grupie Ojca Pio za prowadzenie nabożeństwa, zaangażowanie w liturgię oraz spotkanie modlitewne w miniony piątek.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, Przewodnika Katolickiego oraz diecezjalny dwutygodnik Opiekun.

Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o utrzymanie kościoła w tym niezwykle trudnym czasie.

Solenizantom, Jubilatom nadchodzącego tygodnia, Gościom, Przyjaciołom naszej Parafii i Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia.