Strona przedstawiająca życie parafii Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie. Można tu znaleźć zdjęcia z wydarzeń, ogłoszenia parafialne, intencje mszalne oraz wiele innych ciekawych rzeczy o parafii i kościele.
Parafia Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie

Koło Radio Maryja

Koło Radio Maryja w Pleszewie istnieje od roku 1994 i ma charakter międzyparafialny.
Jesteśmy otwarci na spotkania służąc poradą ewangeliczną, społeczną, jak też przyjmujemy dary serca na Radio Maryja. Nasze biuro mieści się w wikariacie pod adresem pl. Kościelny 6 w Pleszewie.
Współpracujemy z parafiami i wspólnotami modlitewnymi. Organizujemy liczne spotkania okolicznościowe, świąteczne – m.in.: Orszak Trzech Króli, procesja z relikwiami świętych, Marsz dla Życia i Rodziny, itp.
Organizowane co roku pielgrzymki do Częstochowy, Torunia i innych miejscowości cieszą się dużym zainteresowaniem.
Możemy poszczycić się tym, że wydaliśmy już trzy kolejne kalendarze ścienne, które zachęcają parafian do słuchania Radia Maryja i oglądania Telewizji Trwam.
W bibliotece miejskiej przy ulicy Kolejowej można zapoznać się z wiadomościami gazety „Nasz Dziennik”.
W każdy pierwszy czwartek miesiąca z naszym pleszewskim logo uczestniczymy we Mszy św. sprawowanej w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
Msza św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja od 5 lat sprawowana jest w parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie.
Bieżące informacje Koła Radio Maryja zamieszczamy w gablotach parafialnych oraz w „Opiekunie” i na antenie Radia Maryja.
Posiadamy własną stronę internetową: https://radiomaryjappl.wixsite.com/pleszew

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: