Ogłoszenia

 

Parafia Najświętszego Zbawiciela, Al. Wojska Polskiego 3,

63-300 Pleszew, tel. (+48)627427805, www.zbawicielpleszew.pl

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Niedziela VI Wielkanocna – 21 maja 2017 roku

 1. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu nabożeństwa fatimskiego na rynku naszego miasta: kapłanom, członkom Żywego Różańca, dzieciom I Komunijnym i ich rodzicom, Siostrom zakonnym, ministrantom, Straży Miejskiej, Policji, Strażakom, władzom samorządowym, Domowi Kultury w Pleszewie, Przedsiębiorstwu Komunalnemu, wszystkim uczestnikom.
 2. We wtorek o godz. 9.00 Msza św. za śp. Płk. Mieczysława Mozdyniewicza, długoletniego dowódcy 70 Pułku Piechoty w Pleszewie.
 3. Poniedziałek, wtorek i środa to Dni Modlitw o Dobre Urodzaje. W te dni po wieczornej Mszy św. procesja do Krzyża Misyjnego ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych i tam odpowiednie modlitwy o dobre urodzaje. Zapraszamy wszystkich, szczególnie rolników, ogrodników i sadowników.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele odprawiamy codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Zapraszamy też na Apel Jasnogórski pod Krzyżem Misyjnym w środy i soboty o godz. 21.00.
 5. We wtorek spotkanie biblijne po Mszy wieczornej.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 2 gimnazjum w czwartek po Mszy św. o godzinie 18.00.
 7. W czwartek nabożeństwo do św. O. Pio połączone z nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie na Sali z członkami Grupy Modlitwy św. O. Pio.
 8. W piątek Dzień Matki.
 9. W niedzielę za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 11.00 dzieci klas IV będą miały rocznicę I Komunii św. Okazja dla tych dzieci do spowiedzi św. w piątek od godz. 16.30.
 10. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Warszawy prosimy o uregulowanie wpłaty. Wyjazd we wtorek 30 maja o godz. 5.00.
 11. Oddział parafialny Akcji Katolickiej pragnie przybliżyć parafianom i upamiętnić postać Ks. Edwarda Skowrońskiego – kapłana, który kładł podwaliny pod naszą parafię. Dlatego gdyby ktoś posiadał w domu jakieś pamiątki, zdjęcia czy wspomnienia związane z Księdzem Skowrońskim, prosimy o kontakt z ks. Wojtkiem.
 12. W przyszłą sobotę na godzinę 10.00 do salki zapraszamy rodziców dzieci z zespołu Ziarenek Dobra.
 13. W przyszłą niedzielę przed kościołem dzieci z zespołu Ziarenka Dobra wraz z rodzicami będą prosiły o pomoc nas wszystkich w zrealizowaniu wycieczki dla dzieci na koniec roku szkolnego. Składamy wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy zechcą wesprzeć tę inicjatywę.

 

Wasz proboszcz